Александр Пелин

Список публикаций: У ЗМІ змінився замовник

У ЗМІ змінився замовник, але цього ніхто не помітив. 

  За часів СРСР у школах діяло розпорядження (більшість вчителів і зараз його підтримуються), що треба з дітьми говорити тільки про позитивні події в країні... І це мало гарний ефект - діти були життєрадісними, мріяли, будували плани змін у державі. Що ми бачимо сьогодні:

- ТБ транслює програми про дефективних, страшні історії насилля, серіали про міліцію, мафії;

- уся країна грає в карти і мафію;

- останній тренд новин: міліція -- ворог народу. але сильніший за всіх, бо кум його брат міністра;

- френдстрічка новин переповнена страшними фото- відеоматеріалами про Глобальну несправедливість, про статки головних шахраїв та чекіни де хто і що попоїв...
    Є питання, а ви, взагалі, про досягнення говорите? Можливо хоч сниться воно вам?

     Країну захопила ЗМІ-смута. Усі депресивні сноби її підтримали і плодять. ‪#‎IamBioMan

Моя відповідь:

      За часів СРСР у ЗМІ головним замовником була держава, керована людьми "поважного віку". Будь-яка держава зацікавлена ​​в хороших новинах, які прикрашають її досягнення. Пам"ятаю, що у шкільні роки у мене було повне переконання, що я живу в найкращій країні світу. Це, доречи,  мотивувало наполегливе навчання. Проте поважні державні люди одночасно замовляли "хороші новини" і застій ... Інновацій  не вистачало...

     Зараз у ЗМІ змінився замовник, але цього ніхто не помітив. ЗМІ стало елементом ринку, на якому більш активна кар"єристські та "революційно"налаштована молодь від 19 до 30. Молодь не є зібранням депресивних снобів.  За визначенням і Платона, і Огюста Конта, вона завжди опозиційна до влади і тому активніше сприймає будь яку "чорнуху".  Для виживання ринкові ЗМІ змушені задовольняти замовлення нового замовника. Нажаль, про довіру дітей і процес відтворення в цілому ніхто особливо не думає. Можливо тому, що це погано оплачується?

   Критики в наших ЗМІ вистачає, але не вистачає мотивації дітей наполегливо навчатися "в найкращій країні світу". Не вистачає державної політики, яка б забезпечувала цю умову майбутніх інновацій.